22.06. 2023 | Arena Zabrze
Health Business Innovations
Celem konferencji Health Business Innovations w Zabrzu jest wymiana doświadczeń i dzielenie się wiedzą oraz nawiązywanie i rozwijanie kontaktów biznesowych w gronie właścicieli oraz osób zarządzających przedsiębiorstwami działającymi na rynku zdrowia, w tym medycyny, z całej Polski.
Za nami druga edycja konferencji Health Business Innovations w Zabrzu!
Należy zintensyfikować współpracę między publicznymi placówkami medycznymi i sektorem prywatnym, przyśpieszyć transformację cyfrową i promować telemedycynę. Potrzebne jest zunifikowanie i uproszczenie regulacji prawno-podatkowych w celu przyciągnięcia zagranicznych inwestorów z sektora MedTech do Polski w momencie przenoszenia produkcji z Azji bliżej rynków zbytu w Europie. Koniecznością jest aktywizacja pacjentów do prowadzenia zdrowego stylu życia – podkreślali przedsiębiorcy, naukowcy medycy i samorządowcy uczestniczący w ogólnopolskiej konferencji Health Business Innovations, która odbyła się 22 czerwca br. w Klubie Biznesowym Areny Zabrze.
Bezzałogowe statki powietrzne (BSP) w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii!
Bezzałogowe statki powietrzne (BSP) już dziś świadczą usługi dla biznesu, służb bezpieczeństwa oraz administracji publicznej, pozwalając realizować dotychczasowe zadania szybciej i taniej. To, co jest nowe, to rewolucja w przepisach prawa, która dokonała się na początku 2023 roku z chwilą wytworzenia europejskich regulacji w zakresie U-space. Tą nazwą określa się przestrzeń powietrzną nad miastami, w której mogą być realizowane usługi w sposób zorganizowany, bezpieczny i przyjazny dla mieszkańców. Metropolia GZM uczestniczyła w tworzeniu tych przepisów, a teraz aktywnie je wdraża.
Obszary tematyczne
Współpraca biznesu ze szpitalami
i przecięć pomiędzy biznesem i szpitalami jest ogromna ilość. Dla biznesu jest to bardzo ważny odbiorca zbiorowy.
Urządzenia i inne wyroby medyczne
Dostarczanie na rynek urządzeń oraz innych wyrobów medycznych to duży obszar biznesowy i także olbrzymie pole do rozwoju poszczególnych firm produkcyjnych, startupów i całego tego segmentu. Przerwane łańcuchy dostaw z wielu powodów w ostatnich latach motywują do jeszcze głębszej dyskusji na temat rozwoju tego segmentu biznesu rynku zdrowia w Polsce.
e-Zdrowie
w tym segmencie digital health.
Biotechnologia w służbie zdrowiu
z zabezpieczeniem lekowym swoich obywateli. Jest to olbrzymi obszar do współpracy z biznesem.
Porządna dawka wiedzy
prezentacje ekspertów z rynku zdrowia zaproszonych do podzielenia się z uczestnikami swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami, odkryciami, czy wnioskami, mają zwrócić naszą uwagę na kilka istotnych aktualnie zagadnień w 4 obszarach tematycznych: współpraca biznesu ze szpitalami, e-Zdrowie, biotechnologia oraz urządzenia medyczne i inne wyroby medyczne.
Inspiracje
spotkanie z twórcami młodych spółek technologicznych na rynku zdrowia (startupów) to jest zawsze ciekawe doświadczenie, które motywuje do poszukiwania nowych modeli biznesowych w oparciu chociażby o wynalazki, wyniki badań naukowych, czy obserwacje rynku.
Co wyróżnia konferencję HBI 2023?
Networking (ponad 1/3 agendy)
wymiana kontaktów wśród właścicieli i osób zarządzających firmami na rynku zdrowia, w tym w medycynie, z całej Polski.
Wymiana doświadczeń
między przedstawicielami różnych uczestników rynku zdrowia (przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe, startupy i korporacje, szpitale i inne jednostki ochrony zdrowia, jednostki badawcze i rozwojowe, inwestorzy i samorząd terytorialny, administracja rządowa, itd.) – podczas prezentacji i rozmów
w strefie kawowej przed, w trakcie i po zakończeniu prezentacji.
w liczbach
Prelegenci
Diana Żachowska
Szefowa Medonet.pl, Ringier Axel Springer Polska
prof. Tomasz Maciejewski
Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie
dr Adam Dawidziuk
Ekspert Zarządzający Grupy Badawczej Zdrowie, Sieć Badawcza Łukasiewicz
Krzysztof Mucha
Wiceprezes Zarządu Ogólnopolskie Stowarzy szenie Szpitali Prywatnych
Marcin Dziekański
Pełnomocnik GZM ds. technologii bezzałogowych
Arkadiusz Grądkowski
Prezes, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED
Małgorzata Gonsior -Kustosz
Właścicielka DevGoMed
adw. Maciej Smok
Współzałożyciel i Partner w Kancelarii Prawnej SMOK
beata Drzazga
Dziekan ds. rozwoju Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej w Katowicach, Założycielka BetaMED S.A.
prof. Zbigniew Nawrat
Dyrektor Kreatywny, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu
Łukasz Warchał
Prezes Zarządu i Współzałożyciel, NubiSoft Sp. z o.o.
Adam Konka
Prezes Zarządu, Śląski Park Technologii Medycznych KardioMed Silesia w Zabrzu
Maciej Sagal
CEO, HubBurGer
Krzysztof Mędrala
Prezes & CEO, MedApp
Robert Paszkiewicz
Vice President CEE, OVHcloud
dr Grzegorz Leszczyński
Akademia Górnośląska w Katowicach
Marcin Sprawka
Prezes & CEO w Yoshi Innovation S.A.
dr Leszek Lipiński
Główny Specjalista, Agencja Badań Medycznych
Janusz Dramski
I Wiceprezes RIG w Katowicach, Oficer Startupowy w Zabrzu
Organizatorzy
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner
Partner Merytoryczny
Patronat Honorowy
Patronat
Patronat medialny
Poprzednia edycja
Pierwsza konferencja z serii Health Business Innovations (jeszcze jako Health Med Innovations) odbyła się 7 czerwca 2022 w Klubie Biznesowym Areny Zabrze. Podczas konferencji poruszaliśmy m.in. temat modeli współpracy między sektorem IT i branżą medyczną, narzędzi AI w rozwoju technik medycznych (projektowaniu leków, diagnostyce, wspomaganiu decyzji lekarzy pierwszego kontaktu), a także mówiliśmy o domowej opiece nad pacjentem z wykorzystaniem technik cyfrowych (diagnostyka, monitoring, obsługa dostępu do usług, systemy telemedyczne).
Wśród występujących gości znaleźli się m.in. Piotr Węcławik – Dyrektor Departamentu Innowacji w Ministerstwie Zdrowia, Michał Grzybowski – CEO Philips Polska, Edyta Kocyk – Prezeska i CEO SIDLY Healthcare, Marzena Krawiec – Wiceprezes Zarządu Telemedycyna Polska S.A., dr hab. n. med. Zbigniew Nawrat, profesor ŚUM – twórca pierwszego polskiego robota medycznego Robin Heart w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, Michał Mikulski – Dyrektor Generalny EGZOTech, Paweł Szermer – Dyrektor Makroregionu Południe LUX MED, Karol Kaprusiak – Członek Zarządu Revolve Healthcare, jak również Henryk Borczyk – Wiceprzewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Lokalizacja
Arena Zabrze to nowoczesny, w pełni funkcjonalny stadion piłkarski, o całkowitej pojemności 24 563 miejsc i 57 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Stadion jest doskonale skomunikowany, dzięki swojemu położeniu. W pobliżu stadionu przecinają się dwie autostrady
(A4 oraz A1).
Nie przegap nowych informacji
Organizator
Regionalna Izba Gospodarcza
w Katowicach, ul Opolska 15,
40-084 Katowice
Arena Zabrze
Roosevelta 81, 41-800 Zabrze
Program
jdramski@rig.katowice.pl
Organizacja
mrus@rig.katowice.pl
Promocja
mjarocka@rig.katowice.pl