22.06. 2023 | Arena Zabrze

Health Business Innovations

Celem konferencji Health Business Innovations w Zabrzu jest wymiana doświadczeń i dzielenie się wiedzą oraz nawiązywanie i rozwijanie kontaktów biznesowych w gronie właścicieli oraz osób zarządzających przedsiębiorstwami działającymi na rynku zdrowia, w tym medycyny, z całej Polski.

Za nami druga edycja konferencji Health Business Innovations w Zabrzu!

Należy zintensyfikować współpracę między publicznymi placówkami medycznymi i sektorem prywatnym, przyśpieszyć transformację cyfrową i promować telemedycynę. Potrzebne jest zunifikowanie i uproszczenie regulacji prawno-podatkowych w celu przyciągnięcia zagranicznych inwestorów z sektora MedTech do Polski w momencie przenoszenia produkcji z Azji bliżej rynków zbytu w Europie.  Koniecznością jest aktywizacja pacjentów do prowadzenia zdrowego stylu życia – podkreślali przedsiębiorcy, naukowcy medycy i samorządowcy uczestniczący w ogólnopolskiej konferencji Health Business Innovations, która odbyła się 22 czerwca br. w Klubie Biznesowym Areny Zabrze.

Bezzałogowe statki powietrzne (BSP) w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii!

Bezzałogowe statki powietrzne (BSP) już dziś świadczą usługi dla biznesu, służb bezpieczeństwa oraz administracji publicznej, pozwalając realizować dotychczasowe zadania szybciej i taniej. To, co jest nowe, to rewolucja w przepisach prawa, która dokonała się na początku 2023 roku z chwilą wytworzenia europejskich regulacji w zakresie U-space. Tą nazwą określa się przestrzeń powietrzną nad miastami, w której mogą być realizowane usługi w sposób zorganizowany, bezpieczny i przyjazny dla mieszkańców. Metropolia GZM uczestniczyła w tworzeniu tych przepisów, a teraz aktywnie je wdraża.

Obszary tematyczne

Współpraca biznesu ze szpitalami

Szpitale stanowią największą grupę klientów zorganizowanych, która nabywa na rynku zdrowia olbrzymią ilość produktów i usług. Relacji
i przecięć pomiędzy biznesem i szpitalami jest ogromna ilość. Dla biznesu jest to bardzo ważny odbiorca zbiorowy.

Urządzenia i inne wyroby medyczne

Dostarczanie na rynek urządzeń oraz innych wyrobów medycznych to duży obszar biznesowy i także olbrzymie pole do rozwoju poszczególnych firm produkcyjnych, startupów i całego tego segmentu. Przerwane łańcuchy dostaw z wielu powodów w ostatnich latach motywują do jeszcze głębszej dyskusji na temat rozwoju tego segmentu biznesu rynku zdrowia w Polsce.

e-Zdrowie

Aplikacje wspierające procesy medyczne, oprogramowanie dla rynku zdrowia, sztuczna inteligencja w zdrowiu. W dzisiejszych czasach to aplikacje coraz częściej są narzędziami wspomagającymi profilaktykę, diagnostykę, czy leczenie. „Aplikacja na receptę” to z pewnością nasza coraz realniejsza przyszłość w kontakcie z pacjentem i wśród narzędzi dla pacjenta. Polski sektor IT jest gotów wspierać nie tylko polski rynek
w tym segmencie digital health. 

Biotechnologia w służbie zdrowiu​

Biotechnologia zawiera w sobie olbrzymi potencjał przewagi konkurencyjnej dla firm zajmujących się tą dziedziną i na podstawie jej osiągnięć przygotowujących produkty dla rynku. Produkcja leków, suplementów i kosmetyków to jest rynek globalny. Jednocześnie Europa, a w tym Polska, stoi przed olbrzymim wyzwaniem związanym
z zabezpieczeniem lekowym swoich obywateli. Jest to olbrzymi obszar do współpracy z biznesem.

Porządna dawka wiedzy

prezentacje ekspertów z rynku zdrowia zaproszonych do podzielenia się z uczestnikami swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami, odkryciami, czy wnioskami, mają zwrócić naszą uwagę na kilka istotnych aktualnie zagadnień w 4 obszarach tematycznych: współpraca biznesu ze szpitalami, e-Zdrowie, biotechnologia oraz urządzenia medyczne i inne wyroby medyczne.

Inspiracje

spotkanie z twórcami młodych spółek technologicznych na rynku zdrowia (startupów) to jest zawsze ciekawe doświadczenie, które motywuje do poszukiwania nowych modeli biznesowych w oparciu chociażby o wynalazki, wyniki badań naukowych, czy obserwacje rynku.

Co wyróżnia konferencję HBI 2023?

Networking (ponad 1/3 agendy)

wymiana kontaktów wśród właścicieli i osób zarządzających firmami na rynku zdrowia, w tym w medycynie, z całej Polski.

Wymiana doświadczeń

między przedstawicielami różnych uczestników rynku zdrowia (przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe, startupy i korporacje, szpitale i inne jednostki ochrony zdrowia, jednostki badawcze i rozwojowe, inwestorzy i samorząd terytorialny, administracja rządowa, itd.) – podczas prezentacji i rozmów
w strefie kawowej przed, w trakcie i po zakończeniu prezentacji.

Poprzednia edycja
w liczbach
Gości i uczestników networkingu
+ 0
Wystąpień eksperckich
0
Spotkań i prelekcji
+ 0 h

Prelegenci

Diana Żachowska

Szefowa Medonet.pl, Ringier Axel Springer Polska

prof. Tomasz Maciejewski

Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie

dr Adam Dawidziuk

Ekspert Zarządzający Grupy Badawczej Zdrowie, Sieć Badawcza Łukasiewicz

Krzysztof Mucha

Wiceprezes Zarządu Ogólnopolskie Stowarzy szenie Szpitali Prywatnych

Marcin Dziekański

Pełnomocnik GZM ds. technologii bezzałogowych

Arkadiusz Grądkowski

Prezes, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED

Małgorzata Gonsior -Kustosz

Właścicielka DevGoMed

adw. Maciej Smok

Współzałożyciel i Partner w Kancelarii Prawnej SMOK

beata Drzazga

Dziekan ds. rozwoju Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej w Katowicach, Założycielka BetaMED S.A.

prof. Zbigniew Nawrat

Dyrektor Kreatywny, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu

Łukasz Warchał

Prezes Zarządu i Współzałożyciel, NubiSoft Sp. z o.o.

Adam Konka

Prezes Zarządu, Śląski Park Technologii Medycznych KardioMed Silesia w Zabrzu

Maciej Sagal

CEO, HubBurGer

Krzysztof Mędrala

Prezes & CEO, MedApp

Robert Paszkiewicz

Vice President CEE, OVHcloud

dr Grzegorz Leszczyński

Akademia Górnośląska w Katowicach

Marcin Sprawka

Prezes & CEO w Yoshi Innovation S.A.

dr Leszek Lipiński

Główny Specjalista, Agencja Badań Medycznych

Janusz Dramski

I Wiceprezes RIG w Katowicach, Oficer Startupowy w Zabrzu

Organizatorzy

Partner Złoty

Partner Srebrny

Partner

Partner Merytoryczny

Patronat Honorowy

Patronat

Patronat medialny

Poprzednia edycja

Pierwsza konferencja z serii Health Business Innovations (jeszcze jako Health Med Innovations) odbyła się 7 czerwca 2022 w Klubie Biznesowym Areny Zabrze. Podczas konferencji poruszaliśmy m.in. temat modeli współpracy między sektorem IT i branżą medyczną, narzędzi AI w rozwoju technik medycznych (projektowaniu leków, diagnostyce, wspomaganiu decyzji lekarzy pierwszego kontaktu), a także mówiliśmy o domowej opiece nad pacjentem z wykorzystaniem technik cyfrowych (diagnostyka, monitoring, obsługa dostępu do usług, systemy telemedyczne).

Wśród występujących gości znaleźli się m.in. Piotr Węcławik – Dyrektor Departamentu Innowacji w Ministerstwie Zdrowia, Michał Grzybowski – CEO Philips Polska, Edyta Kocyk – Prezeska i CEO SIDLY Healthcare, Marzena Krawiec – Wiceprezes Zarządu Telemedycyna Polska S.A., dr hab. n. med. Zbigniew Nawrat, profesor ŚUM – twórca pierwszego polskiego robota medycznego Robin Heart w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, Michał Mikulski – Dyrektor Generalny EGZOTech, Paweł Szermer – Dyrektor Makroregionu Południe LUX MED, Karol Kaprusiak – Członek Zarządu Revolve Healthcare, jak również Henryk Borczyk – Wiceprzewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Lokalizacja

Arena Zabrze to nowoczesny, w pełni funkcjonalny stadion piłkarski, o całkowitej pojemności 24 563 miejsc i 57 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Stadion jest doskonale skomunikowany, dzięki swojemu położeniu. W pobliżu stadionu przecinają się dwie autostrady
(A4 oraz A1).

Nie przegap nowych informacji

Organizator

Regionalna Izba Gospodarcza
w Katowicach, ul Opolska 15,
40-084 Katowice

Arena Zabrze

Roosevelta 81, 41-800 Zabrze

Program

jdramski@rig.katowice.pl

Organizacja

mrus@rig.katowice.pl

Promocja

mjarocka@rig.katowice.pl